Burvīgā senā pilsēta Jelgava atrodas Lielupes krastā. Jelgava ir pazīstama ar lieliskiem sporta pasākumiem un arī ar „Jelgavas Roņu Kauss” čempionātu, kuru katru gadu rīko ziemas peldētāju klubs «Jelgavas Roņi», kas šogad nosvinējis 28 gadu jubileju.

2009. gada novembrī, kad ūdens jau ir ledains, pēc kluba nodoma Lielupē pie Jelgavas pils (arhitekta Rastrelli projekts) Jelgavas jahtklubā risinājās 1. atklātais «Jelgavas Roņu kauss», un šogad 2.novembrī tiek plānots jau 10. starptautiskais čempionāts, kurā ir ļoti ieinteresēti pasaules ziemas peldētāji. Svarīgi piebilst, ka čempionāts būs interesants pasākums, kā 1. Pasaules Kausa posms.

Ziemas peldētāji no visas Latvijas – no Liepājas, Kuldīgas, Ventspils, Saldus, Talsiem, Ozolniekiem, Rīgas, Jūrmalas, Carnikavas, Raganas, Siguldas, Ogres – ir ieplānojuši atbraukt uz Jelgavu. Peldētāji no Igaunijas (Tallina, Tartu, Viimsi, Pjarnu, Narva), no Krievijas (Sankt-Pēterburga, Maskava, Pskova, Petrozavodska, Novosibirska, Tjumeņa, Vladivostoka), no Lietuvas, Norvēģijas, ASV, Lielbritānijas, Somijas, Īrijas, Polijas, Itālijas, Nīderlandes, Dānijas, Vācijas, Austrijas, Čehijas, Zviedrijas un pat no Jamaikas, Izraēlas, Austrālijas, Čīles, Argentīnas, Brazīlijas un Mongolijas plāno savu dalību čempionātā!

Par ziemas peldēšanas čempionāta risināšanās vietu tika izvēlēta akvatorija starp Driksas un Mītavas tiltiem, tieši pilsētas centrā starp restorānu „Pilsētas Elpa” un tējas namiņu «Silva», pretī Driksas promenādei.

Peldējumi 25m, 50m brasā, 25m tauriņstilā, 50m, 100m un 450m brīvajā stilā, komandu stafetes 4x25m ledainā ūdenī, kas Jelgavā ir +2…+5С grādi, notiks pēc IWSA starptautiskajiem noteikumiem, un pats galvenais ir tas, ka ceturto reizi čempionāts mūsu pilsētā kļūs par Pasaules Kausa «Winter Swimming World Cup» 1. Posmu pēc Starptautiskās ziemas peldēšanas associācijas IWSA lēmuma.

There are no comments

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart