2017.gada 3. un 4. novembrī burvīgajā pilsētā Jelgavā notika 9. Jelgavas Roņu Kauss – jau trešo gadu pēc kārtas IWSA (Starptautiskās Ziemas Peldēšanas Asociācijas) Pasaules Kausa 1. posms. Pēc pagājušā gada plāna, ziemas peldēšanas čempionāta norises vieta šogad bija akvatorija starp “Driksas” un “Mītavas” tiltu, tieši pilsētas centrā starp restorānu „Pilsētas Elpa” un tējas namiņu “Silva”, pretī Driksas promenādei.

Pasākums veiksmīgi norisinājās pēc plāna. 3. novembrī notika akreditācija un reģistrācija, katrs dalībnieks saņēma peldētāja pasi, sertifikātu par piedalīšanos, JR Kausa 2017 piemiņas medaļu un Jelgavas magnētiņu. Pirmajā sacensību dienā risinājās distances 50m, 100m brīvajā stilā un 450m izturības peldējumi, kas notika 9x25m celiņu akvatorijā (par 3 celiņiem vairāk nekā pagājušo gadu). 4. novembrī notika oficiālā čempionāta atklāšanas ceremonija, kurā piedalījās Sporta Servisa Centra pārstāve Aļona Fomenko, Starptautiskās Ziemas Peldēšanas Asociācijas (IWSA) prezidente Mariia Yrjö-Koskinen, Baltkrievijas ziemas peldēšanas federācijas priekšsēdētājs Vladimir Šuļgan un IWSA vice prezidents, kā arī Kausa galvenais organizators Aleksandrs Jakovļevs (Jelgavas Roņu kluba vadītājs). Tam sekoja 4 veidu peldējumi ar laika kontroli (stafetes 4х25m brīvajā stilā, brass 25m, tauriņstils 25m un brīvais stils 50m), kā arī peldējumi bez laika kontroles, kuros piedalījās 32 jauni peldētāji (14 sievietes un 18 vīrieši) distancēs 25m, 50m un iemērkšanās, kas uzreiz pēc izkāpšanas no ūdens saņēma sertifikātu par piedalīšanos un piemiņas medaļu. Čempionāts bija veiksmīgs un notika augstā organizācijas līmenī. “Jelgavas Roņu” kausā piedalījās 290 ziemas peldētāji (par 88 dalībniekiem vairāk nekā pagājušo gadu) no 16 valstīm (Latvija, Igaunija, Krievija, Baltkrievija, Lielbritānija, Somija, Īrija, Čehija, Polija, Dānija, Vācija, Slovākija, Ukraina, ASV, Brazīlija un Čīle). Kopumā bija 555 individuālie starti (distancēs – 50m un 100m brīvais stils, 25m brass, 25m tauriņstilā un 50m brass). Tostarp 450m izturības peldējumā brīvajā stilā piedalījās 9 vecuma grupu 35 peldētāji (14 sievietes un 21 vīrieši).

Stafešu peldējumā 2 kategoriju grupās (S1 – līdz 150 gadiem (dalībnieku vecumu summa) un S2 – vairāk par 150 gadiem) par Jelgavas Roņu Kausu 2017 cīnījās 17 komandas. Vislabāko rezultātu grupā S1 rādija komanda “Belgart-1”, Baltkrievija (2. un 3. vietu arī izcīnīja Baltkrievijas komandas “Belgart-2” un “Belgart-4”), grupā S2 arī uzvarēja komanda no Baltkrievijas “Belgart-6” (2.vietu izcīnīja Jelgavas Roņu “Torpedos”, 3.- Vācijas komanda “Aqua Sphere Keep Frozen”). Uzvarētāju komandas saņēma Jelgavas Roņu Kausu.

Pēc visu peldējumu punktu kopvērtējuma Nācijas Kausu trešo gadu pēc kārtas saņēma komanda no Latvijas, un kārtējo reizi tas ir klubs “Jelgavas Roņi”, kas nopelnīja visvairāk punktu visās kategorijās, otrajā vietā ir Vācija, trešajā – Polija.

Jelgavas Roņu Kauss 2017 – IWSA Pasaules Kausa 1. posms tika veiksmīgi organizēts sadarbībā ar Jelgavas Domi, “Sporta Servisa centrs”, “Jelgavas Jahtklubs”, IWSA (Starptautiskā ziemas peldēšanas asociācija), “Zemgales Olimpiskais centrs”, “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”, “Igate”, “Silva”, “Tīmermaņa foto”, “Alitana”, “Hotel Jelgava”, restorāns “Plate”, restorāns “Pilsētas Elpa”, “Aizvedīsim”.

There are no comments

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart