2018.gada 2. un 3.novembrī burvīgajā pilsētā Jelgavā notika 10. Jelgavas Roņu Kauss – jau ceturto gadu pēc kārtas Starptautiskās Ziemas Peldēšanas Asociācijas (IWSA) Pasaules Kausa 1. posms. Pēc pagājušā gada plāna, ziemas peldēšanas čempionāta norises vieta šogad bija akvatorija starp “Driksas” un “Mītavas” tiltu, tieši pilsētas centrā starp restorānu „Pilsētas Elpa” un tējas namiņu «Silva», pretī Driksas promenādei.

Pasākums veiksmīgi norisinājās pēc plāna. 2.novembrī notika akreditācija un reģistrācija, katrs dalībnieks saņēma peldētāja pasi, sertifikātu par piedalīšanos un JR Kausa 2018 piemiņas medaļu. Pirmajā sacensību dienā norisinājās distances 50m, 100m brīvajā stilā un 450m izturības peldējumi, kas notika 8x25m celiņu akvatorijā. 3.novembrī notika oficiālā čempionāta atklāšanas ceremonija, kurā piedalījās Jelgavas pilsētas mērs Andris Rāviņš, Sporta Servisa Centra pārstāve Maija Actiņa, IWSA prezidente Mariia Yrjö-Koskinen, kā arī Kausa galvenais organizators Aleksandrs Jakovļevs (Jelgavas Roņu kluba vadītājs). Tam sekoja 4 veidu peldējumi ar laika kontroli (stafetes 4х25m brīvajā stilā, 25m brass, 25m tauriņstils un 50m brīvais stils), kā arī peldējumi bez laika kontroles, kuros piedalījās 18 jauni peldētāji (11 sievietes un 7 vīrieši) distancēs 25m, 50m un iemērkšanās, kas uzreiz pēc izkāpšanas no ūdens saņēma sertifikātu par piedalīšanos. Čempionāts bija veiksmīgs un notika augstā organizācijas līmenī.

“Jelgavas Roņu” kausā piedalījās 231 ziemas peldētāji no 22 valstīm (Latvija, Somija, Apvienotā Karaliste, Krievija, Igaunija, Zviedrija, Mongolija, Beļģija, Baltkrievija, Austrālija, Brazīlija, Vācija, Šveice, Čehija, Francija, Danija, Meksika, Ķīna, Polija, Īrija, Slovēnija un Čīle). Kopumā bija 515 individuālie starti (distancēs – 50m un 100m brīvais stils, 25m brass, 25m tauriņstilā un 50m brass). Tostarp 450m izturības peldējumā brīvajā stilā piedalījās 9 vecuma grupu 41 peldētājs (14 sievietes un 27 vīrieši). Jaunākie dalībnieki: Mihails Tulajevs no Kaļiņingradas, no Krievijas (9 gadi, klubs „Jantarnije Morži”), Aleksandrs Mihaiļenko (12 gadi, klubs „Jelgavas Roņi”, Jelgava, Latvija) un Leo Kopics (12 gadi, klubs „Akva Vitamīns”, Saldus, Latvija) un vecākais Jurijs Jakovļevs (83 gadi, klubs „Jelgavas Roņi”).

Stafešu peldējumā 2 kategoriju grupās (S1 – līdz 150 gadiem (dalībnieku vecumu summa) un S2 – vairāk par 150 gadiem) par Jelgavas Roņu Kausu 2018 cīnījās 12 komandas. Vislabāko rezultātu grupā S1 rādija komanda “JR Ice Torpedos”, Jelgava Latvija (rezultāts 00:54.16 sek.), grupā S2 uzvarēja komanda “Piter” no Sanktpēterburgas (rezultāts 00:56.80). Uzvarētāju komandas saņēma Jelgavas Roņu Kausu.

Pēc visu peldējumu punktu kopvērtējuma „Nācijas Kausu” saņēma komanda no Krievijas, kas nopelnīja visvairāk punktu visās kategorijās, otrajā vietā ir Latvija, trešajā – Polija.

Jelgavas Roņu Kauss 2018 – IWSA Pasaules Kausa 1. posms tika veiksmīgi organizēts sadarbībā ar Jelgavas Domi, Sporta Servisa centru, IWSA, organizācijām: “Jelgavas Jahtklubs”, “Igate”, “Zemgales Olimpiskais centrs”, “Silva”, “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”, “Ķekavas avots”, “Novators”, “Maxima”, “Sportland”, “AKG”, “Simply Food”, “Graci”, “Alitana”, “Hotel Jelgava”, restorāns “Pilsētas Elpa”, “Aizvedīsim”, “Latserviss”, “Academia kafija”, “LatSwim”, “RED chocolate”.

There are no comments

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart